KALENDÁŘ AKCÍ

PASS
16.10.2077 - Zlín, Zelenáčova šopa

NEJNOVĚJŠÍ FOTKY

RYBIČKY 48 & MANDRAGE
Datum: 16.10.2009
Počet fotek: 14

PODZIMNÍ BOBŘENÍ 2009
Datum: 10.10.2009
Počet fotek: 46

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

Login:

Password:

FRIENDS & SUPPORT


ZELENEJ ZÁKAL 2010

letní hudební happening v Kralupech

HAIK

prvotřídní výrobce kytar a bas

LETY MIMO

space punk

MEDVĚD 009

rock z Ouwal

VLASATÝ ŽÁROVKY

undergroundové seskupení

SYNDROM

crossover-stoner rock z MB

BRATRSTVO LUNY

Gothic rock troubadours

COUNTRY BAR LIĎÁK

hudební bar v Kralupech

BLACK PES

music bar Klánovice

KaSS VLTAVA

kulturní dům v Kralupech

HOOD

skate shop v Kralupech

BOLDWEAR

proactive wear eshop

VINOBRANÍ NLAHOZEVES

26.9.2009

FREEZE FEST

aneb kultura jinak

EXISTENCE

hardcore-crossover z Litoměřic

PAYO

webzine for minority artistic genres

PONORKA

hudební bar v Kralupech

CROSSCHECK

83 crew - hardcore

EVAKUACE

punkrock from Kralupy

LEDNOVÝ UNDERGROUND

lednový festival v Kralupech

SPUPS

heavy rock z Nové VsiHELL ON EARTH TOUR: Unearth (USA), Shadows Fall (USA), The Acacia Strain (USA), War of Ages (USA), Pay No Respect (UK) + Born Again (CZ)

Kategorie:

KONCERT

Místo:

Praha, Futurum

Datum:

10.09.2014

Čas:

18:00

Vstup:

450,- Kč

Web:

www.facebook.com/events/457962904334701/

Středa 10. září od 18:00 v pražském Futurum Music Baru ...

HELL ON EARTH TOUR: Unearth, Shadows Fall, The Acacia Strain, War of Ages (USA), Pay No Respect (UK) + Born Again

Chance to Dance Events přináší legendární HELL ON EARTH TOUR (FB) po 3 letech opět do České Republiky ...

Unearth (melodic metalcore / Boston, USA) FB / SoundCloud / U-Tube / Wiki / M-A
Shadows Fall (NWoAM-metalcore-rock / Springfield, USA) FB / RN / U-Tube / SC / Instagram / Wiki / M-A
The Acacia Strain (deathcore / Chicopee, USA) BandCamp / U-Tube / Tumblr / Death Is the Only Mortal / Wiki
War of Ages (metalcore / Erie, USA) FB / Instagram / Artist profile / Merch / Wiki
Pay No Respect (metalcore / Kent, UK) FB / SoundCloud / BandCamp / Instagram / M-A
Born Again (metalcore / Jindřichův Hradec) FB / BandCamp / U-Tube / Fair Price Music

Vstupné: 450,- Kč (předprodej) / 500,- Kč (na místě)

Místo: Futurum Music Bar (Zborovská 82/7, Praha 5) FB

Pořád se považujeme za zelenáče na scéně. Pořádáme akce teprve okolo 5 let, za tu dobu už nějaká ta desítka proběhla. Ať už z finančního hlediska úspěšně, nebo ne - jsme rádi za každý uskutečněný koncert.

Naposledy nás Hell on Earth Tour navštívilo v roce 2011, kdy právě Unearth s Evergreen Terrace, Bane a Nasty zavřeli dveře HOE v Praze. Takže po třech letech jedno z prvních metal / metalcore / hardcore klubových tour, který brázdilo Evropu a svého času bylo takřka všude vyprodané se vrací na místo činu, opět do Prahy a my jsme nadšení i zvědaví, jak to asi dopadne.
Po podrobném zkoumání jsem zjistil, že tři kapely jsou dokonce ze stejného státu USA - ze severovýchodního Massachusetts, který se zdá být tak před 15 lety jedním z ústředních míst moderní kytarové hudby...


Unearth (Boston, Massachusetts / USA)

(melodic metalcore / Metal Blade Records)
www.unearth.tv / http://soundcloud.com/unearth / www.youtube.com/unearthofficial / www.facebook.com/unearthofficial

Ač nejsou z celého tour služebně nejstarší kapela, hodně lidí si klade otázku - proč zrovna oni jsou zařazeni na nejprestižnější post coby „headliner“ večera, jsu tam právem. To co ostatní velké kapely budovaly, to Unearth vyšperkovali a naservírovali lidem v té nejčistší podobě metalcoru se kterou přicházely jen kapely jako právě Shadows Fall, God Forbid či Darkest Hour.

V České Republice jsme je mohli vidět už párkrát, například v Praze nebo na Brutal Assaultu, kde předvedli na festival takřka zničující výkon a ta „plechová bouda“ kde hráli se změnila v kotliště, které se zahřívalo pod náporem circlepitů jen pár stupňů pod bod varu. Hodně lidí pak označovalo toho vystoupení v „plechovém pekle“ jako jedno z nejpamátnějších vystoupení na celém brutalu.

OK, to bylo dva roky zpět a Unearth se k nám vracejí ještě silnější - tahle kapela totiž nestárne. Buz McGarth dává na svůj youtube kanál videa, která nenechávají chladné nejen hudebníky, ale i nás, obyčejné posluchače. Rok 2014 je ve znamení další desky kapely a to celkem šesté v pořadí s názvem „Watchers of Rule“ o jehož přípravách jsme se dozvěděli 13. srpna naprostřednictvím serveru Metal Injection.

Jestli se Unearth budou držet svých standardů, jako u alb „The March“, nebo „Darkness in the Light“ je otázka. Spousta z nás by asi uvítala, kdyby se vrátili k formuli asi nejžádanějšího alba „The Oncoming Storm", které na začátku léta oslavilo 10. narozeniny. Ať je situace jakákoliv, Unearth jsou profíci a jedni z taťíků žánrů a bouři dokáží udělat na každém koncertě!


Shadows Fall (Springfield, Massachusetts / USA)

(metalcore-rock / Razor & Tie)
www.shadowsfall.com / http://soundcloud.com/shadows-fall/sets / www.youtube.com/shadowsfallvideos / www.reverbnation.com/shadowsfall1 / www.facebook.com/shadowsfall

Shadows Fall už hrají skoro dvacet let, to je spousta let. Matadoři, kteří neslevili nikdy ze svých zásad. Co album, to krásně zahraný metalcore kapely, která stála u základů moderního metalu.
Jedna nostalgická vzpomínka. Pamatuju si, jak mi v té době s cédéčkama KoRn kamarád pujčil ještě desku „Of One Blood“ od Shadows Fall. Měl jsem ji celou někde zaštrachanou. Nevšímal jsem si jí a dlouho zústávala nedoceněna. Slyšel jsem ji všehovšudy tak dvakrát a nezajímala mě. Teď na ní vzhlížím s obdivem. První deska SF, kde už za mikrofonem figuroval Brain Fair, který je jedním z mých mnoha idolů. Jeho střízlivé názory, lidskost a agitace za práva zvířat mě utvrzuje, že kdyby takových lidí bylo na světě ještě více, bylo by nám lépe.
Rok 05/06 přinesl u nás velký převrat. Začali jsme oceňovat Shadows Fall. Neskutečně moc. Spolu s kolegy God Forbid, byli právě pro nás to, co dělalo TEN metalcore, který my mladší a vlastně i starší, začali hltat ve velkém. Klasika nad klasiky, spousty ocenění, nominace na Grammy za song Redemption z alba "Threads of Life", stovky odehraných koncertů a desítky velkých tour kapely, která se České Republice neustále vyhýbala. Nyní jsme moc šťastní, že poprvé a zároveň i naposledy můžeme přivítat Shadows Fall v Čechách, jelikož před turné avizovali koncertní „hiatus“. Přeci jen když je ti kolem čtyřiceti a máš rodinu, tak nechceš být víc jak půl roku někde na cestách. Pro to máme pochopení. Navíc kytaristu SF Jona Donaise si Anthrax zvolili jako nového kytaristu.
Pojďme vzdát hold této velké kapele, uronit slzu nostalgie a pokud je ti víc jak 30, tak si zapař jako za mladých let! Takové štěstí už s Shadows Fall mít nebudeš...


The Acacia Strain (Chicopee, Massachusetts / USA)

(extreme sludge death metal core / Rise Records)
www.thewitchiscoming.com / http://theacaciastrain.bandcamp.com / www.youtube.com/TheAcaciaStrain / www.facebook.com/Theacaciastrain

O The Acacia Strain bych mohl napsat možná i román na stovky stránek. Co pro mě tato kapela znamená, to nejde popsat takhle slovy. Začal jsem ji uznávat až s albem Continent, které vydali v roce 2008, které se stalo jedním z top 5 extrémně metalových desek, které jsem za život měl tu čest slyšet a asi jí jen tak něco nepřekoná. Za dobu své existence potřetí v Praze. Kdo měl štěstí, tak je viděl i na sedmičce. A kdo si pamatuje rok 2010 - Abaton a Hell on Earth s Terror, All Shall Perish a Every Time I Die, musí si vybavit ten neskutečný bordel. Circle pity velké přes celý sál, létající lidi, jedna zlomená a jedna naražená noha. To byl výsledek řádění, které se mi tak vrylo do paměti a zanechalo tam nezahladitelný kráter.
Nesmírně realistické texty, které ukazují, že i život má dvě stránky. Nejsurovější projev agrese, střízlivé názory, realisté každým coulem, kteří ti vpálí do hlavy, že každý z nás je nahraditelný a to, že dýcháš neznamená, že jsi živý. Jsou to další průkopníci, kteří zpomalili death metal, vytvořili si specifický zvuk a ukázali, že tě život může taky pěkně podělat.
Totální zástava dechu. Vincent Bennett se svými kumpány přijde dát tak silný diktát, že bych se ani nedivil, kdybys po té show utekl, ... utekl někam hodně daleko...

!!! I AM THE END OF THE WORLD !!!

Koncert @ BZ / Událost @ FB / Last.fm / NYX.cz / RockWeb.cz / Festivaly.net / Plakát


ZPĚT NA KALENDÁŘ AKCÍ

JUKEBOX

NEED HELP?

ROCKWEB DO OBLÍBENÝCH

AKTUALIZACE

ROCKWEB.cz - Kralupy culture journal ... 2000 - 2008, kontakt: mates@rockweb.cz