KALENDÁŘ AKCÍ

PASS
16.10.2077 - Zlín, Zelenáčova šopa

NEJNOVĚJŠÍ FOTKY

RYBIČKY 48 & MANDRAGE
Datum: 16.10.2009
Počet fotek: 14

PODZIMNÍ BOBŘENÍ 2009
Datum: 10.10.2009
Počet fotek: 46

PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE

Login:

Password:

FRIENDS & SUPPORT


ZELENEJ ZÁKAL 2010

letní hudební happening v Kralupech

HAIK

prvotřídní výrobce kytar a bas

LETY MIMO

space punk

MEDVĚD 009

rock z Ouwal

VLASATÝ ŽÁROVKY

undergroundové seskupení

SYNDROM

crossover-stoner rock z MB

BRATRSTVO LUNY

Gothic rock troubadours

COUNTRY BAR LIĎÁK

hudební bar v Kralupech

BLACK PES

music bar Klánovice

KaSS VLTAVA

kulturní dům v Kralupech

HOOD

skate shop v Kralupech

BOLDWEAR

proactive wear eshop

VINOBRANÍ NLAHOZEVES

26.9.2009

FREEZE FEST

aneb kultura jinak

EXISTENCE

hardcore-crossover z Litoměřic

PAYO

webzine for minority artistic genres

PONORKA

hudební bar v Kralupech

CROSSCHECK

83 crew - hardcore

EVAKUACE

punkrock from Kralupy

LEDNOVÝ UNDERGROUND

lednový festival v Kralupech

SPUPS

heavy rock z Nové VsiWar from a Harlots Mouth (DE), The Sleeper (DE) + Smashed Face, Diphteria, Anime Torment a Into Dust

Kategorie:

KONCERT

Místo:

Exit-Us, Praha - Vysočany

Datum:

14.12.2013

Čas:

18:30

Vstup:

200,- (prvních 50 platících) / 250,-

Web:

www.facebook.com/events/172177739633853/

Sobota 14. prosince 2013 od 18:30 v klubu Exit-Us (FB), Praha - Vysočany

War from a Harlots Mouth (DE) + The Sleeper (DE) + CZ support

Úplně si pamatuju, jako by to bylo včera...

Bylo 13.3.2008 a já jsem objevil náhodou na myspace, že v tý době moje jedna z nejoblíbenějších kapel Burning Skies, bude mít koncert se svými společnými německými bratry WAR FROM A HARLOTS MOUTH. V tý době, jsem je znal jenom podle jména a myslím si, že to byl snad i jejich první koncert tady, (ale nechci kecat). Po příchodu do poloprázdnýho Kainu se spustilo pravý peklo, BS set jak o život, ještě doteď vydejchávám. Ale to, co se strhlo po nich jsem absolutně nechápal. Pětice mladých sympatických usměvavých němců strhla veškerou pozornost večera na svojí stranu. Tehdy těsně po vydání alba Transmetropolitan spustili snad jeden z nejvěrohodnějších hudebních setů, co jsem za ty léta viděl. Šílenost a docela se divim, když jsem odcházel, že Kain stál pořád tam kde předtím a nevykročil jsem někde na újezdě.

Ale dost nostalgie, tohle sem přece nepatří. Když to vezmem v globálu, WFAHM byla jedna z nejaktivnějších kapel, co se týče návštěvnosti českých klubů a festivalů. Ať už po boku velkých kapel na koncertních tour typu Never Say Die a jimi podobnými, nebo taktéž jako samotáři, kteří si prostě vyjeli například do Prahy zahrát.

Pamatujete si datum 29.6.2011 a jejich asi nejlegendárnější koncert v Chapeau Rouge? Okolo 140 lidí natěsnaných v mezipatře tehdejšího rozkopanýho Chapeau, žádná stage. Takže to bylo vzatý opravdu od podlahy a mnohým se tímto vystoupením zapsali do paměti jako kapela, která si rozhodně na nic nehraje, má ráda lidi a kontakt s nimi a i při takových podmínkách, jaký jsme jim, my paka nastavili, předvedli opět maximální TOP vrcholnej večer, na kterej vzpomínáme ještě doteď.

Jo jasně, řekl jsem dost nostalgie!

Nad budoucností WFAHM se poslední dobou vznášel pomyslenej otazník, kterej si hodně lidí z nás pokládalo, ale ještě větší procento lidí si to nepřipustilo.
Posledně, když jsem se bavil o WFAHM, tak to bylo na Brutal Assaultu a jeden kamarád mi řekl, že je jen otázkou času, kdy skončí. Nico bere úspěchy se svým dub-stepovým projektem AMOK KOMA, Paul vyučuje na bicí a Simon má studio, kde mixuje a masteruje. A ti ostatní? Ani nevím, ale mohu říct přesně, že se neztratí. Jestli budou kdekoliv předvádět výkony jako v WFAHM, tak není co řešit.

Vždyť, co album, to nadčasová pecka!

Začalo to splitkem s Molotov Solution, kdy se hrdě přihlásili o slovo širší veřejnosti. Zabralo to, až nečekaně - hnedka na začátek hitovka UpTown Girl… A my obyčejní se z toho totálně posrali.. Pak přišel Transmetropolitan - hudební převrat, chaos vs. klid - počkej, to že nejde dohromady? Ale jo jde a názorně nám to WFAHM dokázali a navíc, všem se nám ještě vytlemili do xichtu a dali světu tak nezapomenutelný a skvostný songy, typu How to Disconnect from Your Social Surroundings in Half an Hour, Riding Dead Horses Is a Fucking Curse, If You Want to Blame Us for Something Wrong, Please Abuse This Song!, kde je legendární machinegun breakdown. Ale zase jak tak na to koukám, asi bych mohl vypsat skoro celý album, protože my ho milujeme!

Stejně jako milujeme i počin z roku 2009 In Shoals a podle mě nejsilnější album MMX z 2010. A stejně jako jsme se úplně posrali z alba Voyeur roku 2012 !!!

A jelikož už je to docela dlouhý a stejně to málo kdo čte, tak uděláme závěr... Tak, co z toho plyne?

WFAHM už na to serou a nikdo sám neví, na jak dlouho, udělali dost pro český fanoušky, otevřeli oči mnohým dalším lidem, kteří zjistili, že moderní metalová hudba jde hrát i jinak. A jako odcházející kapela se chce i řádně rozloučit s těmi, kteří při nich stáli celou dobu, věnovali jim hodiny poslechů a hojně navštěvovali jejich koncerty. A to znamená, že je načase se s nimi rozloučit v pořádně velkém stylu a oplatit jim přízeň, kterou nám za ty léta věnovali. Tuhle komorní akci, bys rozhodně neměl(a) propásnout!

War from a Harlots Mouth @ reverbnation / WfaHM @ facebook / WfaHM @ U-Tube / WfaHM @ bandzone / WfaHM (web) / WfaHM @ wiki / WfaHM @ last.fm
Merch: Impericon / ImprintMerch / MerchDirect / EMP
-------------------------------------------------

S nimi se společně na jejich posledním mini tour, kde jsme urvali i českou show, vystoupí jejich krajané The Sleeper. Kapela pro nás český fans trochu neznámá, ale po poslechu můžu říct, že je to pěknej metalcore - stará škola, kluci jako kdyby zaspali dobu, ale nenechte se mýlit... O to jim jde, je málo kapel, který by hráli i v dnešní době starej poctivej metalcore. Vlastně já hlava děravá, si na nic nevzpomínám.

The Sleeper @ facebook / The Sleeper @ soundcloud / The Sleeper @ U-Tube
K poslechu celé album Aurora.

-----------------------------------------------------

Český support se bude skládat z kapel:

Smashed Face (FB)
Jo přesně tak, sami „harloti“ si vyžádali vystoupení dnes již velmi sporadicky koncertujících Smashed Face! Takže večer bude v duchu další takový lehký nostalgie. Album Misanthropocentric bereme jako klenot v český death metalový scéně. Jakej budou mít kluci set, to se necháme překvapit, každopádně radost. A vy jí musíte mít taky!

Diphteria (FB)
Budeme společně sypat ptáčkům, budeme společně zpívat a tancovat. Skvělí nejen hudebníci, ale i pardálové v normální životě. Tenhle set bude o zdraví, resuscitátory s sebou a nějakou mast na játra taky, bude to bolestivá masáž!

Into Dust (FB)
Mladá krev, vokálovej diktát v podání Fíly, Mácova basová tyranie a dohromady neskutečně našlapaný těleso, který se postará o rozhoupání celýho večera. Leč mladá krev řekl jsem, ale hoši už absolvovali nedávno evropské tour, které mělo úspěch, který by jim mohla leckterá česká kapela závidět. Pokud máš rád metalcore a k tomu kapely typu Misery Signals, tak si přijdi dřív, dej si pivko a poslouchej, jak se tohle hraje u nás.

Anime Torment (FB)
Miluju Anime Torment, milujeme Anime Torment. Jejich pestrá, barevná, šíleně zběsilá hudba v nás vyvolává zvířecí pudy.
Tenhle atypicky pojatej death metal z Litoměřic, vybroušenej jak diamant, kterým byste mohli řezat sklo na miliardu malej částí zase rozbije Exitus jako na posledním Dead Town Festu. Skvělí hudebníci, skvělí lidi, srdcaři, co si jednoznačně zasloužej tady hrát. Takže obecenstvo pozor, budou se hrát i nějaký nový pecky, tak plíny s sebou. Abyste se třeba nepotento... Tohle bude jízda!

================

Takže si to shrneme:

14.12.2013, bude sobota, bude zřejmě zima, ale sněžit určitě nebude. Koncert WFAHM, kterej nevíme, na jak dlouho bude poslední. Z toho vyplývá, že akce bude mít ještě tzv. dohru, kdy rozhodně nepujdeme hned po koncertě spát. Skvělý český supporty: Into Dust, Diphteria, Anime Torment a Smashed Face. Začátek bude okolo sedmý. Jo a bude to v Exitusu (ne v exitu, ale v Exitusu)
No a to by asi tak stačilo ne?

POZOR !!!
PRVNÍCH 50 PLATÍCÍCH BUDE MÍT VSTUP ZA 200,-
POTÉ BUDE ZA 250,-
(Děláme to z důvodu, aby přišlo co nejvíce lidí už na supporty a taky je podpořili svojí přízní)

Událost @ FB / Akce @ BZ / RockWeb / NYX.cz / Last.fm / Festivaly / Plakát / Mapa / další akce


ZPĚT NA KALENDÁŘ AKCÍ

JUKEBOX

NEED HELP?

ROCKWEB DO OBLÍBENÝCH

AKTUALIZACE

ROCKWEB.cz - Kralupy culture journal ... 2000 - 2008, kontakt: mates@rockweb.cz